Drukowanie 3D

 • Dodał Admin
  Technologia addatywna, polegająca na nakładaniu kolejnych warstw materiału tworząc trójwymiarowy obiekt. Jej przeciwieństwem jest technologia subtraktywna, gdzie z bryły materiału jest wycinany (np. frezowany) docelowy model. Modele są wykonywane na podstawie pliku cyfrowego posiadającego najczęściej rozszerzenie .stl. Model jest zamieniany za pomocą specjalnego oprogramowania w ciąg komend maszynowych, które umożliwiają drukarce 3D stworzyć (wydrukować) pożądany obiekt przestrzenny.
   
  Druk 3D dzieli się na szereg zróżnicowanych technologii. Do najważniejszych i najpopularniejszych należą:
   
  FDM – druk 3D z termoplastów (np. ABS , PLA, nylon)
  SLA – druk 3D z żywic utwardzanych światłem lasera
  DLP – druk 3D z żywic utwardzanych światłem projektora
  PolyJet / MJM – druk 3D z żywic utwardzanych światłem UV
  CJP – druk 3D w pełnym kolorze z proszku gipsowego utwardzanego lepiszczem
  SLS – druk 3D ze sproszkowanych polimerów spiekanych światłem lasera
  DMLS – druk 3D ze sproszkowanych metali spiekanych światłem lasera.
  3D Designing to także rozwijająca się profesjonalna drukarnia 3D, w której kompleksowo zrealizujesz swoje zlecenie wydruku. Drukujemy 3D w technologii FDM, proszkowej SLS, SLA, DLP oraz PolyJet, która wykorzystuje żywice o wysokiej wytrzymałości.
   
  Aby wydruk 3D spełnił twoje oczekiwania, należy wybrać odpowiednie tworzywo, z którego będzie wykonany model oraz dobrać optymalne dla niego ustawienia. Wybór konkretnego tworzywa ma bezpośredni związek z geometrią, rozmiarami i funkcjami, jakie ma spełniać drukowany przedmiot. Należy pamiętać, że każdy filament, proszek lub żywica mają inne właściwości fizyczne, chemiczne i mechaniczne, co jest bardzo ważne w perspektywie wydruków 3D.
   
  W 3D Designing mamy duży wybór wysokiej jakości materiałów, dlatego zapewniamy naszym Klientom realizację zamówienia w stu procentach zgodnie z oczekiwaniami.
  Chcesz coś nam zlecić? Prosimy o kontakt pod adres email:  Karol@3ddesigning.pl lub tel. 535-624-134