Nowy Zortrax M200 Plus!

 • Dodał Admin 2018.05.29 22:36

  Zortrax M200 to jedna z najpopularniejszych desktopowych drukarek 3D typu FDM na świecie. Gdy w 2013 roku zadebiutowała na rynku, wywołała małą rewolucję – jako pierwsze urządzenie tego typu posiadało własny ekosystem – autorskie oprogramowanie sterujące i firmware oraz linię dedykowanych materiałów eksploatacyjnych. To wszystko razem wzięte gwarantowało wyjątkową jakość wydruków, przy równoczesnej prostocie obsługi drukarki 3D i powtarzalności jej pracy.

  Mimo upływu kolejnych lat, Zortrax M200 nieustannie zajmował czołowe miejsca na liście najchętniej używanych drukarek 3D przez użytkowników, zdobywał też szereg nagród i wyróżnień w plebiscytach branżowych na świecie. Niestety od pewnego czasu zaczynało być widać, że powoli zaczyna odstawać od swoich konkurentów. Mimo że jakość wydruków wciąż stała na wysokim poziomie, pod względem interfejsu i komunikacji to wciąż pozostawała ta sama drukarka 3D co w 2013 roku… Teraz Zortrax postanowił to zmienić i wdrożyć do swojego flagowego produktu szereg funkcjonalności, które jeszcze bardziej ułatwiają i usprawniają pracę. Oto Zortrax M200 Plus…

  M200 Plus wprowadza szereg nowości, takich jak obsługę komunikacji przez WiFi i Ethernet, dzięki czemu użytkownik może zdalnie kontrolować pracę wielu urządzeń, działających w ramach dużych, zautomatyzowanych farm drukarek 3D. Posiada nowy extruder, dotykowy wyświetlacz z intuicyjnym interfejsem oraz możliwość pracy z nowych, specjalistycznych materiałów, jak Z-SEMIFLEX.

  Pod względem wizualnym drukarka 3D nie uległa drastycznej zmianie. To co odróżnia ją na pierwszy rzut oka, to duży, kolorowy, dotykowy wyświetlacz LCD. Za szybkość przetwarzania danych odpowiada 4-rdzeniowy procesor. Jest także przygotowany na wprowadzenie w przyszłości nowych funkcjonalności. Zortrax M200 Plus został wyposażony również w kamerę, dzięki której użytkownik będzie mógł kontrolować stan wydruku z poziomu oprogramowania Z-SUITE.

  Dzięki łączności poprzez WiFi oraz Ethernet, można przesyłać pliki ZCODEX zdalnie do jednej, lub wielu drukarek 3D M200 Plus. Zortrax zrezygnował (na reszcie…) z kart SD i wprowadził także możliwość przenoszenie plików na nośniku USB i uruchomienia wydruku manualnie z menu urządzenia. Kolejną nowością jest możliwość zdalnego uruchamiania lub zatrzymania wydruku w aplikacji Z-SUITE, bez konieczności podchodzenia do drukarki 3D. W połączeniu z wbudowaną kamerą pozwalającą na zdalne śledzenie pracy, nowe rozwiązanie pozwala na w pełni zdalną pracę.

  Kolejna nowość to możliwość drukowania z elastycznego materiału Z-SEMIFLEX. Co więcej, zmiany wprowadzone na poziomie głowicy drukującej pozwalają także na eksperymentowanie z innymi, niestandardowymi materiałami, co jest konsekwencją zeszłorocznego otwarcia ekosystemu Zortraxa na filamenty zewnętrznych dostawców.

  Na koniec najważniejsze – cena… Nowa drukarka 3D kosztuje 7790.00 PLN netto (9581,70 PLN brutto). Jest dostępna w sprzedaży w naszej firmie.

  Zortrax M200 Plus nie jest rewolucją, tylko naturalną ewolucją. Powyższe funkcjonalności czynią z drukarki 3D w pełni funkcjonalne urządzenie, zdolne pracować w aktualnym otoczeniu biznesowym i produkcyjnym. Wprowadzenie komunikacji bezprzewodowej, kamery oraz idąca za tym możliwość budowania z M200 Plus złożonych klastrów drukarek 3D, pozwoli na większą implementację drukarek 3D w dużych zakładach przemysłowych, gdzie obsługiwanych jest po kilka – kilkanaście – kilkadziesiąt drukarek 3D równocześnie